Wie komt in aanmerking? Hoeveel donaties worden per organisatie toegekend?

Beperkingen:
Deze pagina beschrijft welke soorten organisaties in aanmerking komen voor Microsoft-donaties via het SOCIALware Programma evenals de frequentie van de toewijzingen en het aantal toegewezen donaties per organisatie.

Types van organisaties die in aanmerking komen voor Microsoft-donaties
Microsoft-donaties zijn beschikbaar voor non-profitorganisaties in België en Luxemburg.

Enkele types van non-profitorganisaties komen niet in aanmerking, zoals onderwijsinstellingen, politieke organisaties, de meeste op geloofsovertuiging gebaseerde organisaties, netwerken op het gebied van de gezondheidszorg en niet-openbare bibliotheken.

De organisaties die discriminatie toepassen bij aanwerving, verloning, toegang tot opleiding, promotie, ontslag, en/of pensionering op basis van ras, kleur, geslacht, nationaleit van oorsprong, godsdienst, leeftijd, handicap, sexuele voorkeur, burgerlijke stand, zwangerschap, seksuele richtlijn, politieke affiliatie, lidmaatschap van een vakbond, of veteraanstatus, met uitzondering van onderscheid dat binnen de wet valt, komen niet in aanmerking voor dit programma. De organisaties moeten bereid en in staat zijn te bewijzen dat zij niet discrimineren op basis van bovenstaande motieven om schenkingen te kunnen ontvangen.

Speciale regels voor op geloofsovertuiging gebaseerde organisaties
Als uw organisatie op geloofsovertuiging gebaseerd is, maar een hoofddoel heeft dat niet-religieus is (en dus seculier), kan u zich inschrijven bij het SOCIALware Programma als een type organisatie dat wel in aanmerking komt voor Microsoft-donaties. Alle donaties mogen alleen gebruikt worden ter ondersteuning van de niet-religieuze activiteiten van uw organisatie.

Speciale regels voor openbare bibliotheken
Openbare bibliotheken kunnen via dit programma alleen Microsoft–donaties aanvragen voor computers die toegankelijk zijn voor het publiek. Gedoneerde software is alleen beschikbaar voor gebruik op computers toegankelijk voor het publiek.

Bibliotheken die aan het programma deelnemen moeten ook hun collectie en basisdiensten beschikbaar stellen voor de bevolking van het gebied dat de bibliotheek bedient, zonder individuele gebruikers ervoor te laten betalen (met uitzondering van bijkomstige kosten, zoals voor het printen). Als ze willen, kunnen de bibliotheken gebruikers van buiten hun gebied wel iets aanrekenen en mogen ze naast hun basisdiensten het algemene publiek andere producten en diensten aanbieden, al dan niet tegen betaling.

Hoeveelheid en frequentie van Microsoft-aanvragen
Microsoft wijst aan non-profitorganisaties en bibliotheken een aantal productdonaties toe die aangevraagd kunnen worden gedurende een periode van twee jaar. De eerste aanvraag van uw organisatie voor een donatie na 27 juli 2011 betekent het begin van de recurrente tweejarige cyclus. Binnen een periode van twee jaar kan elke non-profitorganisatie of openbare bibliotheek die hiervoor in aanmerking komt aanvragen indienen voor:

  • Producten uit maximaal 10 titelgroepen, met een maximumaantal van 50 licenties voor desktop- en besturingssystemen of licentie-titelgroepen (hieronder vindt u daarover meer informatie)
  • Een maximumaantal van vijf serverproducten, ongeacht de titelgroep (hieronder vindt u daarover meer informatie)

Er is geen limiet aan het aantal keren dat een organisatie een verzoek kan indienen voor een Microsoft-donatie binnen de tweejarige cyclus, zolang ze het aantal toegewezen donaties nog niet verbruikt heeft.

Na twee jaar begint een nieuwe cyclus en wordt een nieuw maximum aantal donaties toegewezen.

Voor alle bestellingen van meer dan 50 licenties, kan u contact opnemen met Laurence Verriest bij Microsoft v-laverrATmicrosoft.com.  

De onderstaande paragrafen leggen uit wat titelgroepen zijn en hoe het maximale aantal toewijzingen in een tweejarige cyclus werkt.

Wat zijn titelgroepen?
Een titelgroep bestaat uit alle producten die in wezen voor hetzelfde doel gebruikt worden. Zo behoren alle besturingssysteemproducten van Windows tot één titelgroep, inclusief Windows XP Professional, Windows Vista Business, Windows 7 Professional en Windows 7 Enterprise in alle talen en in zowel 32-bit als 64-bit versies.

De titelgroep van een product staat bovenaan op de pagina van de productbeschrijving aangegeven.

Klik hier om de lijst van Microsoft-titelgroepen te bekijken.

Het maximumaantal van 10 titelgroepen.
Een organisatie kan producten aanvragen uit maximaal 10 titelgroepen. Als bijvoorbeeld een organisatie licenties aanvraagt voor Office Professional Plus, Visio, Windows Server en Windows Server client access, heeft ze licenties aangevraagd uit 4 van de 10 toegewezen titelgroepen.

Het maximale aantal licenties binnen een titelgroep
Een organisatie kan maximaal 50 licenties aanvragen per titelgroep binnen een periode van twee jaar voor applicaties op individuele computers (bijvoorbeeld een desktop of een laptop) en voor client access-licenties (CALs), beheerslicenties en andere licenties voor de verbinding met of het beheer van een serverapplicatie.

Het maximale aantal licenties heeft betrekking op de combinatie van alle producten binnen de titelgroep. Als bijvoorbeeld een organisatie een aanvraag indient voor 10 Office Professional Plus-producten in het Engels, 10 in het Spaans, 10 in het Frans en 10 Office voor Mac, heeft ze 40 producten aangevraagd uit de Office Suite-titelgroep en mag ze nog 10 licenties aanvragen binnen deze titelgroep.

De toewijzing van 50 licenties stelt een organisatie meestal in staat om een bepaald soort product op maximaal 50 computers te installeren. Organisaties die meerdere Windows besturingssystemen op één computer gebruiken, kunnen over het algemeen slechts hetzelfde aantal versies van het product installeren als het aantal licenties waarover ze beschikken; zie Volumelicentieovereenkomst en Rechten op het gebruik van het product .

Omdat men in totaal maximaal vijf serverproducten mag aanvragen gedurende een periode van twee jaar, is dit maximumaantal van 50 licenties niet van toepassing op servers.

Het maximale aantal toewijzingen van serverproducten
Een organisatie mag in totaal maximaal vijf serverproducten aanvragen binnen een periode van twee jaar. De serverproducten kunnen tot één titelgroep behoren of deel uitmaken van maximaal 5 titelgroepen, zolang het algemene maximum van 10 groepen maar niet overschreden wordt in de periode van twee jaar.

Een organisatie kan bijvoorbeeld een aanvraag indienen voor elk van de volgende producten:

  • Vijf producten binnen de Windows Server-titelgroep
  • Eén product uit de Windows Server-titelgroep, twee producten uit de Exchange Server-titelgroep en één product uit de Small Business Server Premium-titelgroep
  • Drie producten uit de Small Business Server Premium-titelgroep en twee producten uit de SQL Server-titelgroep
    Enkele servers vereisen beheerslicenties of client access-licenties (CALs) om te functioneren met hun netwerk van computers. Beheers- en client access-licenties zijn aparte producten en maken deel uit van titelgroepen waarvoor een maximumaantal van 50 licenties geldt.

De tweejarige cyclus
De tweejarige Microsoft-donatiecyclus van uw organisatie begint wanneer uw organisatie haar eerste verzoek indient voor Microsoft-productdonaties. Als uw organisatie vóór 27 juli 2011een verzoek heeft ingediend voor Microsoft-donaties, begint de cyclus van voren af aan en vangt de nieuwe cyclus aan op de datum waarop uw organisatie haar eerste verzoek indient voor Microsoft-donaties na 27 juli 2011.

De cyclus van uw organisatie duurt twee jaar vanaf de aanvankelijke begindatum. Daarna wordt hij onmiddellijk hernieuwd voor nog eens twee jaar enzovoort. Als bijvoorbeeld de eerste cyclus van een organisatie op 12 oktober 2011 begint, vangt de nieuwe cyclus op 12 oktober 2013 aan en krijgt de organisatie vanaf dan opnieuw licenties toegewezen.

Microsoft-donatiecentrum
Organisaties die al zijn geregistreerd, kunnen op de pagina van het Microsoft-donatiecentrum de datums zien voor hun eerste tweejarige cyclus en hoeveel van de hen toegewezen donaties nog opvraagbaar zijn (u moet ingelogd zijn om deze pagina te kunnen bekijken). Deze pagina is toegankelijk via een link op pagina “My requests”. Als er geen link is op de pagina, komt de organisatie niet in aanmerking voor Microsoft-donaties via het SOCIALware Programma.

Voorbeelden
De volgende voorbeelden kunnen helpen begrijpen hoe de verschillende toewijzingen samen functioneren.

Organisatie A
Organisatie A heeft een aanvraag ingediend voor 10 Office Professional Plus-producten in het Engels, 10 in het Spaans, 10 in het Frans and 10 Office voor Mac. Ze hebben ook gevraagd om 10 licenties voor Windows 7 in het Engels te krijgen, 10 licenties voor Windows 7 in het Spaans en 10 licenties voor Windows Vista in het Frans.

Deze organisatie

  • heeft licenties aangevraagd voor 2 van de 10 titelgroepen en kan licenties aanvragen voor nog 8 titelgroepen.
  • heeft 40 licenties aangevraagd voor producten uit de Office Suite-titelgroep en kan er nog 10 aanvragen.
  • heeft 30 licenties aangevraagd voor producten uit de Windows Desktop Besturingssysteem-titelgroep en mag er nog 20 aanvragen.

Organisatie B
Organisatie B heeft een aanvraag ingediend voor 1 Project Server, 29 Project Server CALs, 10 Project Professional en 20 Project Standard.

Deze organisatie

  • heeft licenties aangevraagd voor producten uit 3 van de 10 titelgroepen en mag nog licenties aanvragen voor 7 andere titelgroepen.
  • heeft binnen de Project Server CAL-titelgroep 29 licenties aangevraagd en mag er nog maximaal 21 aanvragen.
  • heeft binnen de Project Desktop-titelgroep 30 producten aangevraagd (10 Project Professional en 20 Project Standard) en kan er nog 20 aanvragen.
  • heeft één serverproduct aangevraagd en mag er nog vier aanvragen.

Organisatie C
Organisatie C heeft 50 Office Professional Plus-producten aangevraagd, 1 Windows Server 2008 Enterprise Edition, 1 Exchange Server 2010 Standard Edition, 50 Core CAL Suites en 15 Windows Remote Desktop Services User CALs.

Deze organisatie

  • heeft licenties aangevraagd voor 5 van de 10 titelgroepen en mag nog licenties aanvragen voor 5 andere groepen.
  • heeft binnen de Office Suite en Core CAL Suite-titelgroepen 50 licenties aangevraagd en mag geen licenties meer aanvragen.
  • heeft binnen de Windows Terminal Services CAL-titelgroep 15 licenties aangevraagd en mag er nog maximaal 35 aanvragen.
  • heeft twee serverproducten aangevraagd en mag er nog maximaal drie aanvragen.

Organisatie D
Organisatie D heeft 4 Windows serverproducten aangevraagd en 50 Windows Server CALs. Ze hebben ook 1 System Center Essentials server, 4 System Center Essentials server management licentiepakketten en 50 System Center Essentials client managementlicenties aangevraagd.

Deze organisatie

  • heeft licenties aangevraagd voor 5 van de 10 titelgroepen en mag nog licenties aanvragen voor 5 andere groepen.
  • heeft het maximumaantal toegewezen licenties van deze titelgroepen aangevraagd: Windows Server CAL en System Center Client Management Suite.
  • heeft binnen de System Center Essentials Server ML Suite-titelgroep 4 licentiepakketten aangevraagd. Ze zou technisch gezien nog 44 licentiepakketten kunnen aanvragen, maar heeft slechts 4 servers waarvoor een beheerprogramma nodig is.
  • heeft het maximumaantal serverlicenties aangevraagd (vier Windows Servers en één System Center Essentials server).